In een bomvol café Flamingo is op donderdag 2 april het 10e kampioenschap driebanden Ulvenhout afgesloten. Zo’n ongeveer 175 biljartliefhebbers waren op deze avond afgekomen. En zij kwamen niet voor niets, want het is een geweldige biljarthappening geworden.
Om half acht werd de avond geopend met de wedstrijd om het kampioenschap ’92 in de A-klasse.
Sjef Bakx en Hans Snijders, die winnaar waren geworden van hun halve finalepoule, gingen het gevecht aan. Beide spelers waren duidelijk onder de indruk van de grote publieke belangstelling en kwamen maar moeizaam op gang. Nadat in de beginfase de strijd gelijk op
ging (na 11 beurten: 4-4) was het Sjef Bakx die het eerst zijn zelfcontrole terugvond. Hij begon regelmatig te scoren, bouwde een grote voorsprong op en bereikte de finish in 32 beurten. Hans Snijders bereikte tijdens deze partij nooit zijn normale peil. Hij bleef op 13 caramboles steken, waardoor de echte spanning in deze partij ontbrak. Sjef Bakx is zeer verdiend kampioen ’92 in de A-klasse geworden. Hij speelde een ijzersterk tournooi, waarin bij maar 1 van de 13 gespeelde partijen verloor en het prachtige gemiddelde van 0.768 behaalde.
Tijdens de prijsuitreiking mocht hij als kampioen behalve de beker voor de winnaar ook voor een jaar de ‘beker met de grote oren’ in ontvangst nemen.
Voor Hans Snijders rest alleen een mooie maar schrale troost. Hij behaalde het hoogste gemiddelde dat ooit in de finale is gescoord, namelijk 0.969 en dat liegt er niet om!
De eindstand in de A-klasse was als volgt:
1. Sjef Bakx
2. Hans Snijders
3. Hans Frijters
4. Wim Rijvers
5. Jac Elsevier
6. Bert Frijters
Intussen was de grootste biljarter allertijden: den symphatieke Belg Raymond Ceulemans in café Flamingo aangekomen. De jubileumcommissie en de wedstrijdcommissie wilden met zijn aanwezigheid de viering van het 10-jarig jubileum extra glans geven. En het is een schot midden in de roos geworden!
Zijn eerste optreden was een partij over 40 caramboles tegen de kersverse kampioen Sjef Bakx. Toen Raymond na de eerste 5 beurten ‘slechts 7 caramboles op het scorebord had laten noteren, begonnen enkele commissieleden zich wat zenuwachtig af te vragen of hij wel in zijn beste vorm was. Maar in de volgende 5 beurten barstte hij pas goed los. Hij presteerde het om in 5 beurten met onder meer prachtige series van 12 en 9 de resterende 33 caramboles te maken. Met een ovationeel applaus mocht hij de dankbaarheid van het publiek voor de topprestatie – 40 caramboles in 10 beurten, een gemiddelde van precies 4 – in ontvangst nemen.
Bovendien verstaat hij de kunst om zijn show van zweepslagstoten, pique’s, kopstoten, losse bandstoot van ogata, enz. met de nodige humor en een gezellig overkomend smeuiïg ‘Bels’ commentaar aan te kleden. Hij besloot zijn optreden met een korte speech waarin hij de deelnemers en de organisatiecommissie veel succes in de komende jaren toewenste. Met deze avond als afsluiting kunnen deelnemers, jubileumcommissie en wedstrijdcommissie terugzien op een zeer geslaagd tournooi.
Tot slot wil de wedstrijdcommissie en de jubileumcommissie de sponsors bedanken die door hun financiële steun de organisatie van deze avond mogelijk hebben gemaakt. De dank gaat uit naar: Fa. Wetsteyn, Oranjeboom Bier, Fa. v.d. Wijngaard, Fa. Nijkamp, de Kiencornmissie Ulvenhout, Autobedrijf De Baronie en F. Timmermans.