Ik moet beginnen met een duidelijke rectificatie: geen ART-partij om de derde en vierde plaats tussen Tilo en Kees, zoals in de vorige aflevering vermeld. Het was een spannende wedstrijd, die uiteindelijk gewonnen werd door Tilo met 25 – 24 in vier-en-dertig beurten. Ik hoop dat met mijn excuses beiden weer rustig kunnen slapen.
Zaterdag en zondag zijn de laatste finales gespeeld.
Op zaterdag de C- en de A-finales. Eerst moest Jac Dielemans het opnemen tegen Cees van Veltom om vijftien caramboles. Jac kwam moeilijk op gang, maar leek zich op tijd te herstellen en stond na vier-en-twintig beurten met 14 tegen 11 voor. Toen viel zijn licht uit, hij viel stil en zag geen kans zijn laatste carambole te maken, terwijl Cees door het oog van de naald ontsnapte en in de vier-en-dertigste beurt zijn vijftiende punt scoorde. Daarmee werd hij de nieuwe C kampioen.
De daarop volgende A-finale tussen Harrie Goos en François Timmermans verliep relatief regelmatig, met voor beide spelers een aantal poedel-pauzes inbegrepen. Dat mocht de pret niet drukken met François op 25 en Harrie op 23 met de nabeurt. Daarin scoorde deze één punt en zijn gelijkmakende punt werd verhinderd door een vervelende klos. Maar dat alles in één-envijftig
beurten leverden goede gemiddelden. François dus de kampioen van de A-klasse.
Op zondag middag werd het record ‘het aantal aaneengesloten poedels’ dat op naam stond van de man wiens naam ik, discreet als ik ben, nooit heb genoemd met drie-entwintig ruimschoots ‘verbeterd’ door de man wiens naam ik niet zal noemen om dezelfde reden, met vijfen-twintig. En deze reeks werd afgesloten met een luid bejubelde ‘kuus’.
Jan van de Luitgaarden versloeg in de D-finale (om twaalf caramboles) Jan Heestermans met 11 – 8 in zestig beurten. Deze laatste had in de twee voorgaande edities het kampioenschap gewonnen en als hij ook nu had gewonnen, had hij de wisselbeker mee naar huis kunnen nemen. Misschien heeft hij dit kampioenschap aan zich voorbij laten gaan om redenen van plaatsgebrek thuis?
Zonder afbreuk te doen aan de D-finale en haar finalisten, keek iedereen, en dat waren er weer veel op deze zonnige middag, uit naar de finale in de Hoofdklasse: Hans Frijters tegen Hans Snijders. En de toeschouwers werden niet teleurgesteld. De eerste manche eindigde in 25 – 25 (met 2 – 1 kuusjes in het voordeel van Hans Frijters). Een barrage dus! Na een korte dweilpauze, waarin Choco de ballen nog weer eens oppoetste, zou een tweede manche over dertien punten de beslissing kunnen brengen. Als het dan weer gelijk zou eindigen, moesten penalty’s beslissen. Hans Snijders liet het niet zover komen en won het kampioenschap met 13 – 11 in acht beurten! Totale uitslag: 38 – 36 in vier-en-dertig beurten!
Alle kampioenen kregen naast een kampioensbeker en de wisselbeker een fraaie bloementuil, die ook aan de locatie gastheren en -dame werd geschonken, geschonken door Supermarkt Jumbo. Een fraaie geste, nietwaar?
Nog even de kampioenen van deze 35ste editie op een rijtje:
Hoofdklasse: Hans Snijders
A-klasse: François Timmermans
B-klasse: Nick Gommers
C-klasse: Cees van Veltom
D-klasse: Jan van de Luitgaarden
Dat was het dan.….op één belangrijke mededeling na: Cees van Miert, in feite de voorzitter van de Commissie, verantwoordelijk voor het inroosteren van de wedstrijden, de afspraken met de locaties, het bijhouden van de website en wat dies meer zei, treedt na 10 jaren (!) terug en zal op de Jubileumavond officieel afscheid nemen en het stokje overgeven aan Toon Aarts.
Enfin, ik hoop velen, die de biljartsport een warm hart toedragen, terug te zien op 8 april in
‘Flamingo Bar’ bij de Jubileumavond. Tot dan!
A. Kiet
Op de deze site kunt u naast alle foto’s, ook alle uitslagen van afgelopen toernooi en de voorlopige poule indeling voor 2018 vinden. Maar bijvoorbeeld ook de algemeen gemiddelde van 1996-2017 van alles deelnemers zijn terug vinden in het archief.
We zien u graag op 8 april,
De commissie